ČT vyhlásila soutěž na projekt nového studia v Brně

Brno - Česká televize vyhlásila veřejnou soutěž na projekt nového televizního studia v Brně. Předpokládaná cena zhotovení dokumentace je 21 milionů korun. Firmy mohou své představy, jak by mohlo nové studio v Brně-Líšni vypadat, předložit do 28. ledna. Nové studio by mělo stát zhruba 600 milionů korun a dokončeno by mělo být podle dřívějších informací v roce 2013. Obálky s nabídkami či žádostmi o účast v soutěži bude ČT otevírat 29. ledna v Praze ve svém sídle na Kavčích horách.

Hlavním kritériem pro zadání zakázky firmě je nabídková cena, která tvoří 60 procent hodnocení. Dalších 20 procent tvoří harmonogram plnění zakázky, zbývající pětinu pak sankční podmínky.

„Předpokládáme, že vítěz soutěže bude vybrán do konce února 2010. Tento termín platí pro případ, že nebude ze strany uchazečů podána námitka,“ řekla mluvčí brněnského studia ČT Hana Orošová.

Soutěž ČT v minulosti již jednou vyhlásila a poté zrušila. Důvodem byly spory kolem původně zvažovaných pozemků v Brně-Bosonohách, od nichž nakonec ČT upustila. Právě v souvislosti s neúspěšným jednáním o výkup pozemků musela ČT zrušit i výběrové řízení na zhotovitele projektu ke stavbě. Zadání soutěže totiž vycházelo z konkrétních podmínek, které nabízel právě pozemek v Bosonohách, na němž se mělo stavět „na zelené louce“.

Nové studio ČT v Brně bude nakonec podle všeho stát v městské části Líšeň na pozemcích, které veřejnoprávní televize koupila za 40 milionů korun od brněnského Zetoru. Celková výměra pozemků v Líšni činí 17 000 metrů čtverečních.