Moderátoři ČT jsou nejoblíbenější

Praha - Moderátoři České televize přesvědčivě zvítězili ve všech sledovaných kategoriích tradičního průzkumu společnosti UPC. Nejoblíbenější tváře má ČT ve zpravodajství, sportovních pořadech, diskusních pořadech i v oblasti zábavy. Moderátoři České televize se na pomyslných stupních vítězů objevili celkem sedmkrát. Reprezentativní průzkum UPC realizuje již šestým rokem po sobě, letos byl koordinován mezinárodní agenturou Reputation Institute.

V kategorii zpravodajských pořadů zvítězila Jolana Voldánová z České televize, známá tvář z hlavní vysílací relace ČT Události. Nejoblíbenější je mezi muži i ženami. Na druhém a třetím místě se umístili Karel Voříšek a Ray Koranteng, moderátoři TV Nova. V první desítce se z ČT objevili ještě Iveta Toušlová a Bohumil Klepetko.

Kategorii sportovních pořadů kraloval Robert Záruba. Redaktor a komentátor ČT předčil Václava Tittelbacha z TV Nova a svého kolegu Vojtěcha Bernatského. Úspěch tváří pořadu Branky, body, vteřiny podtrhuje i účast Stanislava Bartůška a Barbory Černoškové v první desítce.

Česká televize zcela opanovala kategorii diskusních pořadů. Zvítězil v ní Jan Kraus před Markem Ebenem a Václavem Moravcem. Nejoblíbenějším moderátorem zábavných pořadů je Karel Šíp, známý z pořadu Všechnopárty. Druhý skončil Leoš Mareš a třetí Richard Genzer, oba z TV Nova.

Tradiční reprezentativní televizní průzkum UPC proběhl v České republice v období od 26. října do 16. listopadu 2009 prostřednictvím internetu a zúčastnilo se ho celkem 1 066 respondentů. Současně s průzkumem v Česku proběhly i průzkumy v dalších devíti evropských zemích, kde UPC působí: v Rakousku, Belgii, Maďarsku, Irsku, Nizozemsku, Polsku, Rumunsku, Slovensku a Švýcarsku.

Výsledky průzkumu

Zpravodajské pořady:

Jolana Voldánová (ČT)

Karel Voříšek (TV NOVA)

Ray Koranteng (TV NOVA)

Sportovní pořady:

Robert Záruba (ČT)

Václav Tittelbach (TV NOVA)

Vojtěch Bernatský (ČT)

Diskusní pořady:

Jan Kraus (ČT)

Marek Eben (ČT)

Václav Moravec (ČT)

Zábavné pořady:

Karel Šíp (ČT)

Leoš Mareš (TV NOVA)

Richard Genzer (TV NOVA)

Zábavná talk show Karla Šípa
Zábavná talk show Karla Šípa