Rozpočet ČRo na rok 2010 počítá se ziskem, na dlouhou dobu naposledy

Praha - Český rozhlas by měl v příštím roce hospodařit se ziskem před zdaněním 67,5 milionu korun. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který na svém zasedání schválila Rada Českého rozhlasu. Podle místopředsedy rady Ladislava Jíši bude rok 2010 pravděpodobně na několik let poslední, kdy bude rozhlas hospodařit se ziskem. Generálního ředitele Richarda Medka proto rada pověřila zavedením úsporných opatření.

Na straně výdajů jsou zahrnuty například zvýšené náklady na rekonstrukci historického sídla ve Vinohradské ulici, dále náklady spojené se souběhem analogového a digitálního vysílání či procesem digitalizace a celkem 16 nezbytných investičních akcí, mezi něž patří například digitalizace archivu ČRo.

Rozpočet počítá také s úspornými opatřeními, která by měl podle Jíši přijmout Medek v průběhu příštího roku. „Schvalujeme tedy rozpočet, který bude v nejbližší době aktualizován organizační obměnou,“ řekl Jíša během zasedání radních. Schválený dokument obsahuje také výhled do roku 2014. „Z výhledu je patrné, že bez personálních úspor a reorganizace by byl zmrazen mzdový fond,“ řekl Jíša.