Brněnské studio ČT chystá novinky, Dobré ráno změní podobu

Brno - Brněnské studio České televize příští rok odvysílá novou řadu reality show Den D, v níž vynálezci nabízejí své nápady, cyklus o krajinářských projektech Rajské zahrady a také několik dokumentů a televizních filmů. Změn se dočká i pořad Dobré ráno, který od ledna přechází z ČT2 a ČT1. Studio 6 naopak zůstane výhradně na ČT24, stejně jako Události, komentáře. Jiné pořady, třeba Regiony ČT24, naopak skončí.

Do vysílání se vrací Čtenářský deník, který mapuje klíčová díla současné české a moravské prózy po roce 1989. Na obrazovkách se objeví také nové díly cyklu Památky na prodej věnovaného záchraně ohrožených stavebních památek. Odstartuje i týdeník Design Trend, který populárně-naučnou formou mapuje a dává do souvislostí český design a jeho porovnání se světovými trendy. Z nových filmů je to například snímek Alma režisérky Olgy Dabrowské, Domina režiséra Jiřího Svobody či seriál Poste restante režiséra Karla Smyczka.

Změn se dočká Dobré ráno, které se bude vysílat ve stejném čase jako dosud, tedy od 06:00 do 08:30, přesune se ale z druhého programu na první a dostane nové studio. Pořad bude mít ve všech třech mutacích - vyráběných v Praze, Brně a Ostravě - mimo jiné nové moderátory. Divákům nabídne více kultury, pozvánek na akce, klipů i nová témata.

Z dosavadních pořadů brněnské ČT naopak končí pořady Na moll, Krotitelé dluhů a zpravodajské Regiony ČT24. Od ledna bude naopak brněnská redakce zpravodajství vysílat nově víkendové Události v regionech v 18:00, dvakrát týdně pořad Před půlnocí a sobotní publicistický magazín Náš venkov.

Ondřej Havela v pořadu Památky na prodej
Ondřej Havela v pořadu Památky na prodej