Digitální vysílání ČT ve středních Čechách posílilo

Praha - Česká televize spustila další dokrývače svého digitálního vysílání. Zlepší dostupnost veřejnoprávního multiplexu ve středních Čechách, například v Příbrami a okolí, v Rožmitálu pod Třemšínem, Březnici a Milíně. Pro digitální síť České televize se nyní Českému telekomunikačnímu úřadu podařilo mezinárodně zkoordinovat 29. kanál pro převaděč Příbram–vrch Praha a opakovač Příbram–Březové hory.

Dne 31. října 2009 bylo v souladu s Technickým plánem přechodu ukončeno analogové zemské vysílání ČT1 a ČT2 ze všech zbylých vysílačů velkého výkonu v územní oblasti Praha (Praha – Cukrák, Příbram – vrch Praha a Votice – Mezivrata). Z těchto stanovišť s výjimkou vrchu Praha se již delší dobu šíří veřejnoprávní multiplex vysílači velkého výkonu na 53. kanálu.

Síť 1 provozovaná Českou televizí šíří digitální zemské vysílání (DVB-T) multiplexu veřejné služby – programy ČT1, ČT2, zpravodajský ČT24 a sportovní ČT4 v digitální kvalitě, digitální doplňkové služby a stanice ČRo.

Více o digitalizaci ČT se dozvíte z vysílání České televize, internetového speciálu, teletextu ČT1 (strana 650), časopisu ČT+ a Diváckého centra ČT – horké linky digitalizace 261 13 74 74.