Rok 2010 bude v ČT Rokem dětí

Praha - Stěžejním tématem České televize napříč celým programem v roce 2010 jsou děti a rodina. Televize veřejné služby nabídne jak pořady pro děti a celou rodinu, tak o dětech a rodině. V příštím roce budou mít na televizní obrazovce premiéru například rodinné koprodukční filmy ČT: snímek režisérky Marie Procházkové Kdopak by se vlka bál, pohádka výtvarníka Jiřího Bárty Na půdě aneb Kdo má dnes narozeniny? nebo animovaný film Jana Tománka Kozí příběh. Více informací o programu najdete také na internetových stránkách ČT.

Pro děti jsou určeny zejména pořady uváděné znělkou Počítáme s vámi. Patří mezi ně například sedmidílný rodinný dobrodružný seriál Karla Janáka Ať žijí rytíři, který ČT nabídne od 8. ledna. Od čtvrtka do neděle čeká diváky Předvečerníčkovský strip, v pátek 1. ledna bude mít premiéru pořad Jak to vidí děti o názorech na témata, která zajímají i dospělé.

Děti se mohou těšit i na sedm premiérových řad Večerníčka. Poprvé v historii tohoto pořadu bude elektronická technologie 3D animace použita ve vtipných a veselých pohádkových příbězích. Večerníčkové příběhy Tři prasátka budou mít premiéru 4. ledna.

Kateřina Fričová, ředitelka programu ČT:

„Česká televize se snaží nabídnout divákovi to, co mu privátní stanice nepřinesou. Snažíme se zabývat cílovými skupinami, o které privátní sektor nemá zájem. Rok 2010 jsme nazvali Rokem dětí proto, že právě ony jsou na pokraji zájmu komerčních televizí. Není pochyb o tom, že tato společnost zažívá krizi rodiny, proto v rámci Roku dětí přineseme řadu pořadů napříč schématy a žánry, a to jak pro děti, tak i pro dospělé. I v tom vidíme svou úlohu: přispět k harmonizování vztahů mezi lidmi.“

Už v sobotu 2. ledna budou mít v 9 hodin na ČT1 premiéru Zprávičky. Ve zpravodajském magazínu si budou děti moci vyzkoušet moderování nebo hlasování v parlamentu. Jak hodnotit krásu si bude moci mládež vyzkoušet v novém křesťanském pořadu Za obzorem. Na přání mnoha diváků televize bude každou neděli vpodvečer vysílat seriál Pan Tau.

Pořady o dětech a rodině se znělkou Počítejte s námi odstartuje v neděli 3. ledna od 20 hodin na ČT2 komponovaný Večer na téma… Rok dítěte.Již v sobotu bude mít večer premiéru Hotel Insomnia, alternativní kulturní čtrnáctideník i pro teenagery, kde budou účinkovat mladé začínající kapely.

Z večerníčku Tři prasátka
Z večerníčku Tři prasátka