CET 21 může čerpat úvěr až tří miliard korun

Praha - Společnost CET 21, která vlastní licenci k vysílání televize Nova, může čerpat úvěr až tří miliard korun na refinancování současného dluhu. Může tak jednat včetně závazků uvnitř skupiny Central European Media Enterprises. Uvedla to dnes mateřská CME. Úvěr poskytnou Česká Spořitelna ze skupiny Erste Bank spolu s bankami UniCredit a BNP Paribas. Bude s úrokem 490 základních bodů nad sazbou PRIBOR.

K 21. prosinci mohla CET 21 čerpat 2,5 miliardy korun, teď má k dispozici ještě rezervu 500 milionů. Splatnost je k 30. dubnu 2012 s možností prodloužení o rok. CME provozuje televizní stanice ve střední a východní Evropě, napsal Reuters.

CET 21

Je česká mediální společnost, která vysílá programy TV Nova, Nova Cinema, Nova Sport a MTV Czech. Do budoucna plánuje i program Nova News. Společnost jede podle maticové struktury řízení, což znamená, že jsou jednotlivé složky v rámci firmy téměř nezávislými jednotkami. Dále se profiluje jako producentské centrum. Majitelem společnosti je mediální konglomerát CME (Central European Media Enterprises Ltd).