ČT24 nabídne od ledna modernější zpravodajství

Praha – Zpravodajská stanice ČT24 přijde v novém roce s některými programovými změnami. Od ledna se tak diváci mohou těšit například na hodinové Události, komentáře nebo zcela nový interaktivní pořad Hyde Park. Nebudou chybět ani grafické inovace v podobě on-air titulkování, které se dotknou hlavní zpravodajské relace Události. Některé pořady z obrazovky zmizí, úbytku informací se ale diváci bát nemusí.

Největších změn se od 1. ledna 2010 dočkají Události. V inovované atmosféře vysílacího studia budou uplatněny nové znělky, předěly a interaktivní grafické prvky, tzv. on-air titulkování. Díky tomu budou mít autoři pořadu možnost lépe reagovat na aktuální dění. Spolu s grafikou se změní také hudební motivy a podkresy. V pravidelných časech, ráno od 7:00, v poledne, odpoledne od 16:00 a večer od 23:00 navíc budou moci diváci ČT24 zhlédnout nově připravené zpravodajské bloky v podobě ranních, poledních, odpoledních a nočních Událostí.

V průběhu roku se spustily všechny programy ČT digitálně

Video Nová grafika na ČT
video

Nová grafika na ČT

„Po spuštění posledních digitálních vysílačů v závěru letošního roku je to asi 93 % obyvatelstva, které již má k dispozici digitální signál, a může tedy přijímat všechny programy České televize. Zbytek, tedy asi 7 % obyvatelstva, které bydlí především na severní a jižní Moravě, bude uspokojeno během příštího roku. Celá republika má k dispozici satelitní signál,“ vysvětlil ředitel techniky České televize Rudolf Pop.4. ledna 2010 se po osmé hodině večer představí nový diskuzní pořad Hyde Park, který budou moderovat Daniel Takáč, Pavlína Kvapilová a Jaromír Bosák. Každý všední den v něm budou mít diváci možnost vyjádřit se k aktuálním událostem, a to nejen pomocí živého telefonátu či SMS, ale třeba i Facebooku.

Většina pořadů ČT bude mít novou grafickou podobu

Chybět nebude ani kompletně inovovaná grafická podoba ekonomického zpravodajství v pořadech Ekonomika24, Ekonomika+ a Studio Burza. Stejně jako u Událostí, i tyto pořady budou představeny v kompletně novém grafickém prostředí.

Pořad Dobré ráno diváci najdou na programu ČT1, kam se přesouvá z ČT2. Zpravodajských informací v něm sice ubude, diváci je však najdou v ranním bloku Studio 6 výhradně na ČT24. Na první české zpravodajské stanici se od nového roku budou exkluzivně vysílat i večerní Události, komentáře. Ty začnou už ve 22 hodin a v prodloužené stopáži potrvají celou hodinu. Větší důraz by v nich měl být kladen hlavně na kulturu. Pořad Události v kultuře totiž z programového schématu zmizí.

Na modernizaci vizuálního stylu ČT24 pracovalo tři čtvrtě roku Centrum vizuální prezentace ČT pod vedením Pavly Hromkové a artdirektora ČT24 Alana Záruby.