Radiožurnál chystá v novém roce změny

Praha - Stanice Českého rozhlasu 1 - Radiožurnál bude mít od počátku roku nového moderátora Petra Krále. Za mikrofonem nahradí v ranním vysílání ve všední dny Jana Pokorného, který bude od 1. ledna 2010 působit jako zahraniční zpravodaj v Paříži místo Jana Šmída. Nový moderátor Ranního Radiožurnálu Král přichází z pražského Oldies radia. Za rozhlasovým mikrofonem je více než 15 let.

Změn se dočká i Dopolední Radiožurnál, kam z odpoledního vysílání přichází moderátorka Hanka Shánělová. Lucie Výborná, která dopolední pořad moderovala, na rok změní působiště a bude pobývat v ruském hlavním městě, kde bude pro ČRo natáčet reportáže a rozhovory. 

První částí odpoledne od 12:30 do 15:00 hodin bude pravidelně posluchače provázet Jiří Chum, od 15:00 do 17:30 pak moderátorky Michaela van Erne a Daniela Karafiátová.


Další změnou ve vysílání Radiožurnálu je nový publicistický pořad Radiofórum, který stanice nabídne v neděli v podvečer. Od 10. ledna si každou neděli od 17:00 hodin moderátor Václav Sochor pozve dva hosty z řad politologů, komentátorů a významných aktérů veřejného dění a společně rozeberou vybrané události posledních dní. Po půl šesté budou moci do diskuse přímo zasahovat i posluchači.

Český rozhlas
Český rozhlas