Interaktivní Hyde Park má premiéru

Praha – Dnes večer ČT24 představí Hyde Park, první zcela interaktivní pořad v Česku. Host bude pod palbou otázek nejen moderátora ve studiu, ale především dotazů od diváků. Prostor pro diskuzi poskytne Hyde Park každý všední večer. Jako první v něm bude mít možnost promluvit současný ministr financí Eduard Janota. ČT24 vysílá úvodní díl pořadu dnes ve 20:10.

Hyde Park bude jiný než všechny ostatní pořady, jedním z principů je návrat k původnímu významu latinského moderare, tedy usměrňovat. Moderátor jen povede diskuzi, dotazy budou klást především diváci.

Diskuze by se měla odvíjet od diváckých otázek a názorů. „Nebude to o postavě moderátora, o dramaturzích, kteří si vymýšlejí scénáře. Často si diváci stěžují, že to dělají podle sebe, podle toho, jak si oni představují svět, ale bude to zejména o tom, co si myslí diváci ČT24 o všem, co se děje kolem nás,“ řekla jedna z moderátorek pořadu Pavlína Kvapilová.

Oproti ostatním podobným interaktivním pořadům, jako například Vedlejší efekty, bude v Hyde Parku jen jeden host a jedno hlavní téma. Dotazy do studia poputují po telefonu i internetu. „Pokud budou velmi kritické, byť problematické, tak tam samozřejmě místo mají. My vůbec nechceme dělat cenzuru, to není náš zájem,“ uvedla Kvapilová.

Dotazy do Hyde Parku můžete posílat i přes sociální sítě. Staňte se fanoušky na Facebooku nebo komunikujte přímo s moderátory na Twitteru.