Zpravodajství v mobilu čte pětina lidí, ukázal průzkum

Praha - Zpravodajství v mobilním telefonu sleduje v Česku přibližně pětina internetové populace. Vyplývá to z průzkumu společnosti Mediaresearch, kterého se zúčastnilo 607 respondentů. Zpravodajství v mobilním telefonu sleduje podle průzkumu desetina dotázaných a dalších 12 procent jej sleduje méně často. Ti, kteří tohoto servisu využívají, stráví jeho sledováním průměrně více než minutu a půl denně. Lidé nejčastěji v mobilu sledují aktuality, počasí a denní domácí zprávy. Nejběžnějším způsobem sledování zpravodajství v mobilu je surfování na stránkách zpravodajských serverů.

Nejpoužívanějšími zpravodajskými kanály jsou mobilní verze serverů Novinky.cz a iDNES.cz, na třetím místě pak Aktuálně.cz. 

Téměř polovina respondentů, kteří sledují zpravodajství v mobilu, považuje za logické platit za zprávy tvůrcům zpravodajského obsahu. Za hlavní výhodu mobilního zpravodajství respondenti považují nepřetržitou dostupnost aktuálních informací.

K největším nevýhodám zpravodajství v mobilu podle respondentů patří špatná čitelnost zpráv daná drobným písmem na malém displeji. Další uváděnou nevýhodou je nepřehlednost zpráv, která vyplývá z malého zobrazovacího formátu. Respondentům nevyhovuje také zkratkovitý a příliš stručný formát zpráv.

Využití mobilního telefonu
Využití mobilního telefonu