Otázky Václava Moravce o zdravotnických poplatcích

Je vybírání zdravotnických poplatků v krajích protizákonné? Tak právě o tom budou polemizovat v Otázkách Václava Moravce ministr vnitra Martin Pecina a předseda Asociace krajů Michal Hašek. Dále se bude mimo jiné hovořit i o přípravě voleb do sněmovny, zhodnotí se spolupráce krajů a Fischerovy vlády a v neposlední řadě se otevře i téma novely zákonů o vybírání zdravotnických poplatků ve sněmovně.

V další části pořadu se bude hovořit o nových protiteroristických opatřeních, především o tělesných skenerech, o kterých se uvažuje v souvislosti s nezdařeným útokem na americké dopravní letadlo. K této problematice vystoupí prezident Policie ČR Oldřich Martinů, generální ředitel Letiště Praha a prezident ČSA Miroslav Dvořák a bývalý ředitel BIS Jiří Růžek. Hosté se dále zaměří i na „skandál“ na Slovensku při testování výbušniny a dotknou se také další vlny aktivity teroristů ve světě.

Závěr pořadu bude patřit současným ekonomickým potížím některých evropských států (Řecko, Maďarsko, Lotyšsko), hrozbě státního bankrotu, pomoci světových a evropských institucí, to vše ve srovnání se situací v Česku. Hosty této části pořadu budou ekonom Miroslav Zámečník a ředitel sekce měnové statistiky ČNB Tomáš Holub.