RRTV udělila pokuty ve výši půl milionu korun

Praha - Pokuty v souhrnné výši 500 000 korun udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Tato částka se skládá celkem ze tří sankcí, z nichž dvě jsou pro Českou televizi a jedna pro společnost Philips. Informovala o tom předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová. ČT obdržela jednu pokutu v hodnotě 400 000 Kč za odvysílanou reportáž o církevních restitucích v pořadu 168 hodin ze dne 4. května 2008 na ČT1.

Reportáž podle radních obsahovala neobjektivní a manipulativní komentáře a neopodstatněné a neargumentované výroky negativně ovlivňující stanovisko k takzvaným církevním restitucím a rovněž i k církvím a náboženským společnostem všeobecně. Reportáž tak neobjektivně prezentovala nepříznivý úhel pohledu na restituce a na církve a náboženské společnosti jako takové. 

Další pokutu v hodnotě 50 000 dostala ČT za odvysílanou reklamu na televizor Philips dne 21. června 2009. Tato reklama byla totiž podle radních závadná, jelikož nesplňovala podmínky stanovené pro srovnávací reklamu. Společnost Philips za tuto reklamu dostala rovněž pokutu ve stejné výši.