Hanuš Hanslík se vrací na Novu

Praha - Šéfredaktorem zpravodajského serveru Tn.cz televize Nova se stane Hanuš Hanslík. Informoval o tom server DigiZone.cz. Hanslík v létě minulého roku opustil vedoucí funkci v digitální televizi Z1. „Ano, tato informace je pravdivá. Vedení Tn.cz se ujmu v pondělí,“ potvrdil Hanslík, jenž se na Novu vrací po jedenácti letech. Do roku 1999 v ní pracoval jako redaktor Televizních novin.

Hanslík později působil v České televizi, kde se podílel na tvorbě investigativního pořadu Fakta. V roce 2002 televizní branži opustil a nastoupil jako reportér do deníku Mladá fronta Dnes (MfD), o rok později se stal vedoucím regionální redakce pro Prahu. Vydavatel MfD, společnost Mafra, ho posléze pověřil přípravou projektu bezplatného deníku pro Prahu Metropolitní expres, jehož redakci vedl jako šéfredaktor, píše DigiZone.cz. 

V roce 2008 Hanslík přestoupil do vznikající zpravodajské televize Z1. Ve funkci ředitele a šéfredaktora zpravodajství a publicistiky působil na Z1 do srpna loňského roku. Vystřídala ho moderátorka Jana Víšková.