ČT posílí digitální vysílání na Karlovarsku a ukončí analogovou ČT2 v Brně

Praha - Česká televize dnes zahájí řádný provoz digitálního zemského vysílání všech čtyř svých programů ze stanoviště Karlovy Vary-Tři kříže, kde následně 31. března ukončí analogové zemské vysílání ČT1 i ČT2. Veřejnoprávní multiplex se všemi čtyřmi programy ČT v digitální kvalitě bude šířit na 36. kanálu. Před půlnocí na 1. února ukončí provoz také analogový vysílač ČT2 Brno-město-Barvičova i analogové převaděče ČT2 v Brně-Husovicích a Lelekovicích.

ČT v závěru ledna posílí svou digitální síť 1 o další dokrývač v západních Čechách. Do provozu uvede digitální opakovač na kótě Karlovy Vary-Tři kříže. Rozšíří se tak dostupnost multiplexu veřejné služby v centru Karlových Varů, respektive v těch částech lázeňského města a jeho okolí, kde nelze kvůli členitému terénu uspokojivě přijímat digitální zemské vysílání České televize z vysílače Jáchymov-Klínovec.

Analogové vysílání na Karlovarsku ztratí svůj význam, ČT proto ve středu 31. března na stanovišti Karlovy Vary-Tři kříže definitivně vypne analogové dokrývače ČT1 (32. kanál) i ČT2 (21. kanál). Signály těchto analogových vysílačů malého výkonu z technických důvodů nebudou před vypnutím označené piktogramem ani textovou lištou. Diváci musí fyzicky ověřit, zda-li je přijímají, podle kanálů, které mají naladěné v televizorech.

Končí i analogové vysílače ČT2 v Brně

Česká televize definitivně ukončí provoz analogového vysílače ČT2 Brno-město-Barvičova (35. kanál) a současně i závislých analogových převaděčů ČT2 Brno-Husovice (42. kanál) a Lelekovice (41. kanál). Diváci již od začátku ledna snadno poznají, že přijímají signál, jehož vypnutí se blíží, a musejí se tedy připravit na digitální příjem.

Analogové vysílání ze stanovišť Brno-město-Barvičova, Brno-Husovice a Lelekovice pozbylo významu. V oblastech pokrytí těchto vysílačů, respektive převaděčů je dle kontrolních měření již dostupné digitální zemské vysílání všech čtyř programů ČT v rámci multiplexu veřejné služby.

Více o digitalizaci České televize najdete ve vysílání ČT, v internetovém speciálu digict.cz, v teletextu ČT1 (strana 650) a v Diváckém centru ČT – horká linka digitalizace 261 13 74 74 (denně 7:30 – 20:00 hodin).