O projektování nového brněnského studia ČT se uchází sedm firem

Praha/Brno - Do veřejné soutěže na projektovou dokumentaci k novému televiznímu studiu České televize v Brně se přihlásilo celkem sedm zájemců. Firmy mohly přihlášky posílat do 28. ledna, zástupci ČT otevřeli obálky s nabídkami uchazečů dnes dopoledne. Informoval o tom mluvčí ČT Ladislav Šticha. Předpokládaná cena zhotovení dokumentace je 21 milionů korun. Nové studio by pak mělo stát zhruba 600 milionů a dokončeno by mělo být podle dřívějších informací v roce 2013.

Kdy bude vyhlášen vítěz výběrového řízení, je podle Štichy zatím těžké odhadnout. Podle dřívějšího vyjádření mluvčí brněnského studia Hany Orošové by vítěz tendru mohl být vybrán do konce února, pokud ovšem nikdo ze zúčastněných uchazečů nepodá námitku.

Hlavním kritériem pro zadání zakázky firmě je nabídková cena, která tvoří 60 procent hodnocení. Dalších 20 procent tvoří harmonogram plnění zakázky, zbývající pětinu pak sankční podmínky.

Nové studio ČT v Brně bude nakonec stát v Líšni na pozemcích, které ČT loni na podzim koupila za 40 milionů korun od brněnského Zetoru. Celková výměra pozemků činí 17 000 metrů čtverečních. Podle představy ČT by nové studio mělo nabídnout mimo jiné zpravodajská studia, zázemí pro televizní techniku jako dílny, servis či archiv a nezbytné administrativní prostory. „Součástí objektu měla být i nová, plně variabilní multifunkční hala pro výrobu televizních programů,“ uvedla už dříve Orošová.

Nyní sídlí televize ve dvou budovách v centru města, ty ale nevyhovují potřebám ČT. Budovy pocházejí z první republiky a dosud nebyly celkově rekonstruovány. Budova Typos v Jezuitské ulici byla původně bytovým domem a prostory v suterénu, kde je nyní studio, bývaly tančírnou. Budova v Běhounské ulici sloužila dříve jako banka. Dále má ČT ještě sklady a garáže v Židenicích. Všechny budovy by chtěla prodat a z výtěžku uhradit část nákladů na výstavbu nového sídla.