V OVM se utká Jurásková s Rathem; Kovářová pak bude mluvit o vrahovi z Kmetiněvsi

Hosty první části nedělních Otázek Václava Moravce budou ministryně zdravotnictví Dana Jurásková, bývalý ministr zdravotnictví a hejtman Středočeského kraje David Rath (ČSSD), 1. náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr (ODS) a poslankyně a komunistická expertka na zdravotnictví Soňa Marková.

Mezi hlavní témata debaty budou patřit prasečí chřipka a očkování (bublina, nebo pandemie?), hospodaření krajských nemocnic ve Středočeském kraji, znovuzavedení placené nemocenské na první tři dny nemoci, státní rozpočet na rok 2010, snižování schodku do roku 2013, reforma zdravotnictví, zdravotní poplatky a ceny léků v roce 2010 a korupce ve zdravotnictví.

Ve druhé části přivítá Václav Moravec ministryni spravedlnosti Danielu Kovářovou, starostu Kmetiněvsi Luďka Kvapila a primáře Psychiatrické léčebny v Bohnicích Slavoje Brichcína. Hlavními tématy debaty budou petice občanů Kmetiněvsi, věková hranice trestní odpovědnosti a společenská nebezpečnost propuštěných pachatelů.

Sledujte ČT24 v neděli 31. ledna od 12:00. Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00:05 hodin a ČT1 od 03:00.

Daniela Kovářová
Daniela Kovářová