Rada ČRo neschválila Medkovi nové organizační schéma

Praha - Rada Českého rozhlasu neschválila nové organizační schéma navržené loni zvoleným generálním ředitelem Richardem Medkem. Části radních vadilo zejména vytvoření nového úseku zpravodajství, které dosud metodicky spadalo pod programového ředitele. Návrh nové organizační struktury byl součástí projektu, na základě kterého rada loni v září Medka zvolila do funkce. Dnes pro návrh hlasovali čtyři radní, potřeba bylo pět hlasů.

Projekt počítá se zrušením osmi ředitelských postů a vytvořením samostatného úseku zpravodajství s ředitelem, který bude podléhat přímo generálnímu řediteli. Nově má vzniknout oddělení interního auditu pro větší kontrolu vnitřních finančních toků v rozhlase. Organizační změny měly v první fázi jednorázově ušetřit pět milionů korun. 

Medka podle jeho mluvčího René Zavorala mrzí, že v radě zvítězily dílčí zájmy před kolektivním rozhodnutím. Verdikt rady ale nevnímá jako vyslovení nedůvěry vůči své osobě. S uskutečněním organizačních změn na nižší úrovni, včetně zrušení ředitelských postů, nadále počítá, protože tato rozhodnutí nepodléhají schválení rady.

Rozpočet rozhlasu letos předpokládá zisk před zdaněním 67,5 milionu korun a výnosy 2,324 miliardy Kč. Hlavním zdrojem příjmů ČRo jsou koncesionářské poplatky, které představují 45 korun za přijímač. Takto rozhlas ročně vybere přes dvě miliardy korun.

Richard Medek
Richard Medek