Novým šéfredaktorem časopisu ABC bude Ležák

Praha - Do časopisu pro děti a mládež ABC nastoupí od 1. března nový šéfredaktor Zdeněk Ležák. Jde o druhou změnu na pozici šéfredaktora za posledních sedm měsíců. Informoval o tom server Týden.cz. Do konce měsíce bude ve vedení časopisu Pavel Šafr, který na šéfredaktorském křesle vystřídal v srpnu minulého roku Miroslavu Volfovou. Šafr je zároveň šéfredaktorem týdeníku Reflex.

„Chci vrátit časopis dětem. Mám pocit, že se v něm plýtvá místem,“ naznačil Ležák možné změny v konceptu časopisu. O podrobnostech zatím nechce mluvit. Potvrdil však, že by měl čtrnáctideníku zůstat dosavadní počet stran.

Ležáka vystřídá zřejmě Schoulová

Ležák má s prací pro ABC zkušenosti. Psal pro něj články do května roku 2008, kdy odešel na šéfredaktorský post do časopisu 21. století Junior z vydavatelství RF Hobby. Na tomto místě Ležáka od 1. března nejspíš vystřídá dosavadní vedoucí vydání ABC Petra Schoulová.

Časopis ABC měl za prosinec loňského roku průměrný prodej 70 tisíc výtisků. Podle Unie vydavatelů četlo ve třetím čtvrtletí roku 2009 každé číslo v průměru 176 tisíc čtenářů, čímž se řadí po časopisu Bravo na druhé místo v žebříčku nejčtenějších titulů pro mládež.