Prima na jaře vsadí na původní seriály a pořad o vaření

Praha - Televize Prima nasadí na jaře dva nové vlastní seriály, kterými doplní osvědčené tituly ze zahraničí. Velké naděje vkládá vedení televize také do nového formátu pořadu o vaření a talentové soutěže, kde se budou hledat představitelé hlavních rolí pro muzikál Robin Hood. Jedním z hlavních cílů Primy je zvýšit svůj podíl na sledovanosti po osmnácté hodině ve všední dny. Tomu má napomoci soutěž amatérských kuchařů a kuchařek Prostřeno, kde se lidé budou vzájemně zvát na večeři a pak jídlo hostitelům obodují. „Je to britský formát o vaření,“ řekl programový ředitel Primy Gordon Lovitt.

Diváky mají přitáhnout také české „vztahové“ seriály - druhá řada Přešlapů a nový seriál Zázraky života. Ten se odehrává na soukromé klinice pro asistovanou reprodukci, jeho autorkou je Eva Papoušková, z jejíž dílny pochází „novácká“ Pojišťovna štěstí. V novém seriálu se představí například Veronika Freimanová, Jiří Ornest nebo Igor Chmela. 

Za rozšířením původní tvorby stojí rovněž příchod šéfproducentky Šárky Baborovské, která pracovala v televizi Nova. Podílela se na vzniku úspěšných seriálů Novy Ordinace v růžové zahradě nebo Pojišťovna štěstí. Baborovská přišla do Primy počátkem ledna a jejím cílem je zvýšit podíl na sledovanosti, s tím zřejmě souvisí i přestup scenáristky Papouškové.

Podle zprávy Asociace televizních organizací celoroční průměrný podíl sledovanosti Primy loni klesl o 1,22 procentního bodu na 16,71 procenta. Nova loni dosáhla podílu 38,16, své jarní programové schéma představí příští týden.

Veronika Freimanová
Veronika Freimanová