Počet uživatelů českého YouTube se za rok zdvojnásobil

Praha - Počet uživatelů, kteří každý týden navštíví stránky české verze videoserveru YouTube, se od jeho vzniku na podzim 2008 více než zdvojnásobil. Přesná čísla ale server, který byl již krátce po svém spuštění nejnavštěvovanějším tuzemským portálem s videem, nezveřejňuje. Uvedla to mluvčí mateřské firmy Google v ČR Janka Zichová. Mateřský server YouTube.com oslaví příští týden pět let od svého vzniku.

Podle loňského průzkumu společnosti Nurago je délka jedné návštěvy na YouTube ve srovnání s nejbližším tuzemským konkurentem Stream.cz minimálně dvakrát delší a počet zhlédnutých stránek je na YouTube.cz desetkrát vyšší. Návštěvy na YouTube.cz tvoří zhruba 90 procent všech návštěv stránek s nabídkou videa v Česku.

Počet uživatelů YouTube.cz by se podle internetového odborníka Patricka Zandla mohl pohybovat kolem 2,5 milionu lidí měsíčně. Stream.cz, který je propojen s největším tuzemským portálem Seznam, odkud na něj míří většina návštěvníků, měl v prosinci 1,94 milionu uživatelů a 32,5 milionu zhlédnutých stránek.

Video Reportáž Michala Keborta
video

Reportáž Michala Keborta

Nejoblíbenějším videem, které si Češi na YouTube pouští, je klip k písni What A Wonderful World od Luise Armstronga, který dosud zaznamenal přes 9,2 milionu zhlédnutí. Nejsledovanějším videem od českých autorů je dosud animovaná rozcvička Mňam Mňam Bobík s téměř 4,8 milionu zhlédnutí.