Bauerův bronzový běh si nenechalo ujít 1,1 milionu diváků

Praha - Olympijský závod v běhu na 15 kilometrů volnou technikou, v němž získal český lyžař Lukáš Bauer bronzovou medaili, sledovalo v pondělí večer na programu ČT2 během hodiny a půl 1,125 milionu diváků. Bylo to zhruba 36 procent všech, kteří byli v tu chvíli u televize. Informaci dnes sdělil mluvčí České televize Ladislav Šticha. Údaj se tak přiblížil sledovanosti nedělního triumfu Martiny Sáblíkové v rychlobruslařském závodě na 3000 metrů, její zlatou jízdu si nenechalo ujít 1,3 milionu diváků.

V průměru se na jedenapůlhodinový přímý přenos dívalo 1,125 milionu lidí. Bauerův boj o medaili přilákal k obrazovkám více mužů (674 tisíc) než žen (452 tisíc). Přenos, který začal před 21:30 a trval téměř do 23:00, sledovalo v průměru 43,9 procenta mužů, kteří byli v danou chvíli u obrazovek, a 28,6 procenta žen. Nejvyšší sledovanost - alespoň tři minuty vcelku - se vyšplhala na 2,033 milionu diváků.

Bauer nestačil jen na Švýcara Daria Colognu a Itala Pietra Pillera Cottrera. V napínavém finiši odsunul český běžec z třetího místa Švéda Marcuse Hellnera a vybojoval ve Vancouveru pro Česko druhou medaili po nedělním triumfu rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. Přímý přenos s vítěznou jízdou Sáblíkové si v neděli před půlnocí nenechalo ujít 1,3 milionu diváků, což bylo 65 procent všech, kteří v tu chvíli seděli u obrazovek.