Pro řidiče začne od dubna vysílat Rádio Dálnice

Praha - V Česku na jaře začne vysílat první specializované dálniční rádio. Informují o tom Hospodářské noviny. Rádio Dálnice, které bude spolupracovat s Jednotným systémem dopravních informací, si zatím budou moci naladit řidiči v sedmi krajích,  nejaktuálnější zprávy bude přinášet i v cizích jazycích. Podobný projekt je v Evropě ojedinělý. Podle odborníků má slibnou budoucnost, protože většina českých řidičů čerpá dopravní informace právě z rádia.

„Začneme vysílat v dubnu. Pokryjeme velkou část českých dálnic,“ řekl autor projektu Radim Pařízek, kterému patří například ostravské rádio Čas. Podle Pařízkova plánu by měl projekt během čtyř až pěti let začít vydělávat.

Rádio Dálnice přinese i tématické pořady

Kromě aktuálních informací a hudby bude Rádio Dálnice přinášet také tematické pořady, například právní poradnu se zaměřením na vyřizování škod po nehodách nebo rady řidičům k servisu aut. Od dubna je bude možné naladit v Praze, středních Čechách, na Vysočině, jižní Moravě, ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. 

Z údajů Ústředního automotoklubu vyplývá, že čeští řidiči vyhledávají informace o dopravě téměř výhradně na rádiových vlnách, dále preferují internet a zasílání SMS zpráv. Naopak nejméně využívají informace ze světelných tabulí.