O předvolební situaci s Mirkem Topolánkem a Milošem Zemanem

Dva expremiéři, Mirek Topolánek a Miloš Zeman, budou hosty nedělního diskusního pořadu Otázky Václava Moravce. Oba politici zhodnotí politickou situaci tři měsíce před parlamentními volbami a celkovou politickou kulturu v zemi. Dále se dotknou některých kauz (Opencard, Gripeny, Pandury), protischodkových opatření současné i budoucí vlády a v neposlední řadě si vymění názory na některé neuskutečněné reformní kroky (důchody, zdravotnictví, maturity). Své názory připojí i bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý a místopředseda představenstva Asociace malých a středních podnikatelů Karel Havlíček.

V další části pořadu pohovoří poradce Svazu průmyslu a dopravy ČR pro hospodářskou politiku Radek Špicar a náměstek výkonného ředitele České bankovní asociace Jan Matoušek na téma: zdrženlivost bank při poskytování úvěrů, vysoké bankovní poplatky, podíl výnosů z bankovních poplatků.

Do závěrečné části pořadu přijde do studia člen Legislativní rady vlády, spoluautor Obchodního zákoníku, advokát Jan Dědič z katedry podnikového a evropského práva Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze. Tématem diskuze budou: obchodní společnosti a jejich povinnosti ve vztahu k informování Obchodnímu rejstříku, nejasnosti kolem společnosti Haguess v této rovině; odpovědnost statutárních orgánů za škodu a kvalifikační předpoklady firem konzumujících veřejné zakázky.