Aukční server eBay je dostupný už i v češtině

Praha - Globální aukční server eBay je od nynějška i v češtině. Mutaci v místním jazyce firma zprovoznila dříve, než se očekávalo. Na českém trhu se tak zřejmě stane vážným konkurentem tuzemských aukčních portálů, kterým je zejména Aukro. Česká mutace eBay nabízí prakticky stejné funkce jako ta americká nebo německá. Z české stránky funguje i připojení na platební systém Pay Pal, který umožňuje platbu v korunách. Ten ale s uživatelem zatím komunikuje pouze anglicky.

„Aukro je tu velmi dobře etablované, ale eBay vede celosvětovým propojením. Není problém si objednat elektronickou hračku z Hongkongu a obyčejnou poštou je to tu za šest dní, navíc za velmi zajímavé ceny,“ míní Patrick Zandl z odborného serveru Lupa.

Pro Aukro by česká verze eBay neměla být likvidační, přestože mu část trhu sebere. „Celý aukční trh v Česku má před sebou ještě růst, takže ani Aukro dolů nepůjde, spíš to potlačí celý trh nahoru,“ myslí si Zandl. Firma chce do konce března zprovoznit i další jazykové mutace. Mezi jinými například dánskou, ruskou nebo řeckou.

eBay je oblíbený aukční server
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24