České medailové žně sledovaly více než 2 miliony diváků

Praha - Olympijské vysílání České televize se stále těší značné divácké oblibě. Obrovský zájem zaznamenal především další start rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, která si ve své parádní disciplíně na trati 5 000 metrů dojela pro svou druhou zlatou medaili na ZOH ve Vancouveru. Ostře sledovaný byl rovněž štafetový běh lyžařů na trati 4x10 kilometrů, kde získalo kvarteto českých běžců ve složení Martin Jakš, Lukáš Bauer, Jiří Magál a Martin Koukal bronzové medaile.

Přímý přenos závodu, v němž si Martina Sáblíková sáhla až na dno svých sil, aby se stala královnou letošní zimní olympiády, začal sice na ČT2 až ve 22:52 hodin, přesto přilákal k obrazovkám 1 milion 629 tisíc dospělých diváků (sledovanost 18,4 % při podílu na publiku 64,14 %).

Olympijský štafetový běh mužů si na ČT2 od 20:11 hodin nenechalo ujít 968 tisíc dospělých diváků (sledovanost 10,9 % při podílu na publiku 24,74 %). Alespoň tři minuty kontinuálně sledovaly fantastický úspěch našich běžců 2 miliony 53 tisíc diváků. Finiš štafety, tedy posledních nesmírně dramatických 6 minut přenosu, viděl v průměru 1 milion 400 tisíc diváků (sledovanost 15,8 % při podílu na publiku 38,14 %).

Hokejový zápas Česko – Lotyšsko včetně prodloužení vyhledalo v úterních ranních hodinách na ČT2 téměř 84 % dospělých diváků z těch, kteří byli právě u TV obrazovek. Napínavé utkání, jehož výsledek byl znám až po prodloužení, sledovalo v průměru 604 tisíc dospělých (sledovanost 6,8 % při podílu na publiku 83,76 %). Nejsledovanější byla třetí třetina. Vidělo ji v průměru 718 tisíc diváků (sledovanost 8,1 % při podílu na publiku 84,77 %).