Kuře letos pomůže dětem už po dvanácté

Praha - Charitativní projekt Pomozte dětem trvá už dvanáct let. Letošní ročník s názvem Kuře v inventuře vyvrcholí slavnostním večerem na Velikonoční pondělí a Česká televize ho odvysílá od osmi hodin večer v přímém přenosu na prvním programu. Charitativní program se ale začne vysílat už od půl osmé ráno, a to nejen z Prahy, ale i z televizních studií v Brně a Ostravě.

Slavnostním večerem provedou diváky známé osobnosti. „Kuře dospělo do teenegerovského věku, tak by to všechno mělo být odlehčenější a invenčnější,“ říká moderátorka Marcela Augustová.

Letos autoři přišli s několika novinkami. Během večera se publiku představí noví hosté a moderátoři zavedou diváky dokonce i do zákulisí, mimo televizní studia. „Letos bude zavedených jmen, která známe z showbyznysu, pomálu, budou tam mladá jména,“ těší se moderátor Tomáš Hanák. „Jako součást pořadu budou v zajímavých scénkách vystupovat samotní sponzoři,“ dodala dramaturgyně a scenáristka pořadu Monika Nevolová.

Nejjednodušší způsob, jak se mohou lidé do sbírky zapojit, je zaslat dárcovské sms, které až do loňského roku představovaly podle vedoucí projektu Blanky Šrámkové polovinu vybraných peněz. V předchozích jedenácti ročnících sbírky se podařilo vybrat 131 milionů korun, které tak pomohly více než 150 tisícům dětí.

Pomozte dětem
Pomozte dětem