Tři sestry a Divokej Bill přivážejí radost i pražským fanouškům

Praha - V rámci společného turné, které začalo 30. října v Plzni, vystoupí dnes kapely Tři sestry a Divokej Bill v pražské Tesla Areně. Turné pro radost uspořádaly kapely pro potěšení nejen svých příznivců, ale také pro své vlastní. Jak totiž jednohlasně proklamují všichni zúčastnění, koncertovat je stále baví a o nic jiného nejde.

Kapely již mají za sebou sedm vystoupení v různých městech republiky. Na nich skutečně byla radost hlavním hybatelem. Uvolněná a energií prodchnutá atmosféra byla nejen v hledišti, ale i na jevišti, kde kromě stěžejního repertoáru obou formací zazněly i improvizace při vzájemném hostování muzikantů.

Podobný scénář se dá očekávat i na dnešním pražském koncertě. Další vystoupení je očekávané 14. listopadu v Brně. 15. listopadu pak bude Turné pro radost ukončeno v Liberci.

O kapelách

Divokej Bill - Úvalská kapela byla založena v průběhu roku 1997. První nahrávka se točila v amatérském studiu R. Kakaksy, jednalo se o sedm skladeb točených do pásu (analog 16 stop), které nahrálo sedm muzikantů, z čehož vyplynul i název demosnímku „Sedm statečných“. Po příchodu banjisty Honzy „Jack“ Bártla vznikl demosnímek „Osm statečných“. Rozjezd kapela zaznamenala jako předskokan kapely Nahoru po schodišti dolů band, po hostování na koncertech Žlutého psa se z ní stala zkušená skupina, hrající na většině prestižních festivalů. Jako součást programu používá bubny, megafon, plivání ohně nebo stroboskop.

Tři sestry se daly dohromady v roce 1985 v pražském Braníku. Po řadě klubových vystoupení jim vyšlo v roce 1990 debutové album Na Kovárně, to je nářez. Kapela vydala 20 desek. Z původní sestavy ve skupině dodnes vydrželi kapelník ing. Magor a zpěvák a textař Lou Fanánek Hagen.

Obě formace se řadí ke kapelám, jejichž koncerty patří v Česku k nejnavštěvovanějším.