Deset ocenění tvorby ČT na festivalu Oty Hofmana

Ostrov - Koprodukční filmy České televize Anglické jahody, Kdopak by se vlka bál, Ať žijí rytíři! a původní pohádka O bílé paní, dobrodružný příběh Tajemství dešťového pokladu a pohádka Kouzla králů byly oceněny na 41. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana, který proběhl 13.–16. října v Ostrově.

Porota dospělých:

Zvláštní cenu poroty za dílo s nejvýraznějším morálním akcentem filmu získaly Anglické jahody režiséra Vladimíra Drhy.Filmové drama, odehrávající se během jedné noci a jednoho dne 21. srpna 1968, je milostným příběhem mladých lidí, kteří se ocitli v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Je také osudovým příběhem generací, jejichž sen o svobodě byl srpnové noci násilně přerván.

Cenu Oty Hofmana za nejlepší dílov kategorii do 12 let filmu si odnesla komediální pohádka O bílé paní režiséra Martina Dolenského. Cena Oty Hofmana za nejlepší dílo v kategorii od 13 do 18 let připadla filmu Kdopak by se vlka bál režisérky Marie Procházkové.Vizuálně originální film vypráví o tom, že život není pohádka, o dětském světě plném fantazie a o bezprostředním pohledu dětí na trable dospělých. Porota také udělila Čestné uznání Matoušovi Kratinovi za nejlepší herecký výkon v dětské roli, stejné uznání se dostalo i Pavlu Řezníčkovi za nejlepší herecký výkon v dospělé roli.

Dětská porota:

Tři ceny dětské poroty získala dobrodružná komedie Karla Janáka Ať žijí rytíři. Příběh plný alchymie, rytířů a katapultů, humoru, nadsázky a romantiky se odehrává v tak trochu jiném středověku. Snímek si z festivalu odnáší Křišťálový šaton za film v kategorii do 12 let. Andrea Žádníková a Jan Komínek dostali Zlatého dudka za nejlepší dívčí/chlapecký herecký výkon.

V kategorii od 13 do 18 let porotu nejvíce oslovilo Tajemství dešťového pokladu režiséra Kryštofa Hanzlíka, dětský dobrodružný příběh o objevu vzácného archeologického nálezu v jeskyních Moravského krasu.

Cenu Dětského diváka udělily děti filmu Kouzla králů režiséra Zdeňka Zelenky, výpravné pohádce o dvou královstvích, nebezpečných nástrahách a velké lásce odvážného Tadeáše a princezny Mariany.

Kdopak by se vlka bál
Kdopak by se vlka bál
Více fotek
  • Kdopak by se vlka bál zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/6/506/50502.jpg
  • Z pohádky Kouzla králů autor: ČT, zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/6/590/58917.jpg