Krásné ztráty baletních dvojčat Bubeníčkových dnes na ČT

Praha - Na počátku bylo cirkusové prostředí a dvojčata předurčená k profesi artistů. Poté přišel zlom, doporučení na pražskou taneční konzervatoř; od té doby bylo jasné, že takový talent, navíc dvojnásobný, se objevuje jednou za několik let. V souboru Hamburg Ballet se Jiří a Otto dostali na seznam nejlepších tanečníků současnosti a zůstávají jimi dodnes, přestože se jejich cesty částečně rozdělily a oba mají kromě tance samotného další záliby, ve kterých vynikají. Jiří a Otto Bubeníčkovi budou hosty pořadu České televize Krásný ztráty dnes od 21:25 na ČT2 (repríza 1. 11.).

Pozvání do souboru Johna Neumeiera dostala dvojčata ze starobylého cirkusového rodu (1974) již během svého studia na konzervatoři, kdy ho odmítli. Poté, co školu absolvovali, pozvání přišlo znovu. Otto dodnes působí v Hamburku jako první sólista, Jiří je od roku 2006 prvním sólistou v Semperoper v Drážďanech.

Bratři mají za sebou hvězdné úspěchy na všech významných baletních scénách a kromě tance se věnují i dalším uměleckým oborům. Jiří Bubeníček je také choreografem, Otto je kromě tance úspěšným scénografem a hudebním skladatelem. Navzdory svému světoběžnictví mají stále české občanství a jejich umělecké sny je možná v budoucnu přivedou zpět do České republiky. Letos na jaře sklidilo jejich vystoupení nazvané Bubeníček and Friends v pražském Národním divadle ovace vestoje.

Bratři Bubeníčkovi: Les Indomptés
Zdroj: ND
Autor: Hana Smejkalová