Britská kapela Kosheen vystoupila v Praze

Praha – Britská electro-popová formace Kosheen, která velice ráda koncertuje v české metropoli, zahrála v úterý v holešovickém klubu SaSaZu. Do Prahy přijeli v rámci svého evropského turné a v SaSaZu vystoupili poprvé, v minulosti několikrát hráli v Roxy. Pětičlenná koncertní sestava v čele se zpěvačkou Sian Evansovou představila zcela zaplněnému sálu průřez ze svých tří desek. Zazněly i největší hity jako Catch, Hide U, All In My Head či Hungry. Vystoupení provázela videoprojekce promítaná na plátno za kapelou.

Koncert v SaSaZu, který má kapacitu přes 2 000 lidí, byl dva týdny předem vyprodán. Poslední asi stovka lístků se prodávala až dnes před koncertem přímo v klubu. Nadšené publikum si s kapelou s chutí zazpívalo.

Kosheen se do Česka vracejí často a rádi. Před časem byli jednou z hvězd letní přehlídky Sázavafest, kytarista Mark Davies se navíc na zámku ve Štiříně u Prahy oženil se svou českou přítelkyní, kterou poznal právě na koncertě v Roxy. Čeští posluchači slyšeli Kosheen také na festivalu v Táboře nebo v brněnském klubu Fléda.

Britská drum and bassová a rocková hudební skupina Kosheen vznikla v roce 1998 v Bristolu. Mezi zakládající členy patří dýdžejové Darren „Decoder“ Beale a Markee „Substance“ Morrison a zpěvačka Sian Evansová. Kapela debutovala v roce 2001 deskou Resist. O dva roky později vydali Kosheen album Kokopelli, jejich dosavadní diskografii doplnila počátkem roku 2007 deska Damage.

Klub a bar SaSaZu je v Holešovicích v areálu River Town Prague, kde dřív bývala jatka. V budově industriálního rázu se nachází klub s údajně největším tanečním parketem ve střední Evropě. V září zde vystoupila americká soulová a rhytm and bluesová zpěvačka Macy Grayová.

Zpěvačka britské skupiny Kosheen Sian Evansová
Zpěvačka britské skupiny Kosheen Sian Evansová