This is Michael Jackson, ukázala premiéra v 17 městech

Los Angeles – Snímek This Is It, sestříhaný ze zkoušek na koncertním turné Michaela Jacksona, se promítal v sále Nokia Theatre, naproti aréně Staples Center, v níž se slavný americký zpěvák připravoval na svůj návrat na pódia a kde se také konalo veřejné rozloučení po jeho smrti. Jacksona, který náhle zemřel 25. července na zástavu srdce, při premiéře připomínaly jeho kostýmy a upomínkové předměty. V České republice si This Is It odbude premiéru dnes ve Village Cinemas Anděl, do kin vstoupí o den později.

Na losangeleskou premiéru přišli kromě zpěvákových bratrů také například Jennifer Lopezová nebo Will Smith. V sále nebyla ale zpěvákova matka, sestry ani žádné z jeho tří dětí. Premiéru měl film kromě Los Angeles také v dalších šestnácti městech, například v Londýně, Soulu nebo Berlíně. Desítky tisíc fanoušků ji sledovaly prostřednictvím internetu.

Snímek This Is It poskytuje pohled na umělcovu kariéru a obsahuje rozhovory s některými z Jacksonových nejbližších přátel a spolupracovníků. Jeden z producentů, hudební ředitel Michael Bearden, označil práci na filmu za hořkosladký projekt, který prý světu umožní spatřit Jacksonův triumf.

„Spolu s režisérem Ortegou jsme na Michaela mysleli ve všech aspektech toho filmu. V minulých třech nebo čtyřech měsících jsme s ním byli každý den. Víme, že by se mu to, co jsme udělali, líbilo,“ domnívá se Bearden.

This Is It budou kina promítat jen dva týdny, pak se má objevit na DVD a Blu-ray discích. Distributor filmu, firma Sony, dává do oběhu 15 tisíc kopií, které by se měly promítat ve 110 zemích.