V prostoru Underground odkrývají Kdo se sem dívá

Praha - Teatr Novogo Fronta dnes v netradičním divadelním prostoru Underground uvádí obnovenou premiéru slavného představení Kdo se sem dívá. V roce 1999 se Teatr Novogo Fronta po šesti letech existence rozhodl poprvé připravit sólovou inscenaci, zkoušelo se tehdy v Berlíně a premiéra proběhla nejdříve tam, potom hned v Praze. Do 22. prosince 2005 shlédli toto sólo Iriny Andrejevy diváci a kritici v Čechách, v Německu, v Holandsku, Srbsku, Anglii, Polsku a Slovensku. Inscenace dosáhla obdivuhodných 100 repríz.

„V roce 2005 jsme tuto inscenaci o ztrátě a hledání kořenů, toto působivé sólo oscilující mezi tragikou a komikou, parodií a skutečností, sami pro sebe derniérovali. Nastal čas práce na nových sólových projektech, jako je HAMLET OR NOT TO BE nebo skvělý Irinin Dybbuk. Inscenace, která se tedy fakticky 4 roky nehrála se nám však právě v roce 2009, kdy si připomínáme 20. výročí sametové revoluce, kdy se stále více mluví o Putinovském Rusku, kdy jsou českým občanům zaváděna víza do Kanady, zdá znovu velmi aktuální. Proto znovu probouzíme k životu tento komorní, ale zároveň velmi silný a expresivní příběh o lidském vykořenění, který nás nechává nahlédnout pod pokličku problematiky přistěhovalectví,“ uvádějí tvůrci k představení.

Příběh mladého ruského manželského páru zabydlujícího se v čerstvé emigraci. Jejich sny, kvůli kterým odešli za hranice, se hroutí pod tíhou věčných problémů a začíná hořká taneční groteska. Tragikomický příběh viděný z nezvyklé perspektivy a vyprávěný jazykem na hranici tance a parodie divadelních klišé.

Teatr Novogo Fronta - Irina Andrejeva
Teatr Novogo Fronta - Irina Andrejeva