Semafor oslavil padesátiny galakoncertem největších hitů

Praha - Legendární Divadlo Semafor oslavilo své padesáté výročí galakoncertem největších hitů. K půlstoletí přišly popřát známé hvězdy semaforské éry Karel Štědrý, Pavlína Filipovská nebo Eva Pilarová. Na dvou vyprodaných představeních zazněly v Obecním domě šlágry jako Pramínek vlasů nebo Včera neděle byla v doprovodu Českého národního symfonického orchestru. Téměř dvouhodinový program složený ze scének a písniček uváděl Jiří Suchý s Jitkou Molavcovou, vystoupili i současní členové semaforského souboru. Záznam dnešního koncertu odvysílá Česká televize 14. listopadu.

Galavečer začal vzpomínkou na zesnulé členy Semaforu, v retrospektivě nechyběl Jiří Šlitr, Jiří Grossman, Miroslav Horníček nebo Waldemar Matuška.

Prvním hitem této populární pražské scény se stala píseň Včera neděle byla v podání tehdy osmnáctileté Pavlíny Filipovské. Ta s „Nedělí“ vystoupila i dnes, na pódiu ji pak vystřídali Eva Pilarová a Karel Gott v duetu Dotýkat se hvězd. V pásmu písní se pak představili i současní členové souboru, zazněly i písně z jazzové opery Dobře placená procházka.