Roxy očekává Skye, bývalou zpěvačku Morcheeby

Praha – Sametový hlas zpěvačky Skye se rozezní v pražském klubu Roxy v neděli 8. listopadu v rámci turné nazvaném The Keeping Secrets Tour. Do roku 2003 působila Skye jako zpěvačka v ostrovní kapele Morcheeba. S ní natočila čtyři úspěšná alba i její nejznámější písně – například Over and Over či Rome Wasn´t Build in a Day. Od rozchodu s touto kapelou vystupuje Skye Edwards (Skye je složenina z prvních písmen jejích jmen) sólově, její repertoár tvoří snivé éterické skladby s elektronickými podklady, kterým znovu dominuje její výrazný hlas.

V roce 2006 vydala Skye debutové album Mind How You Go s písní Love Show jako největším hitem, který se hrál v rádiích po Evropě. Společné minulosti s Morcheebou se nezříká: „Strávila jsem s nimi skvělý čas, projeli jsme Evropu, Ameriku, Kanadu, Austrálii, Nový Zéland i Čínu.“ To dokazují i její koncerty, kde zní nejen vlastní skladby, ale i zmíněné společné hity, a známé cover verze.  

Na koncertu v Roxy Skye s tříčlennou doprovodnou kapelou představí také písně z nového alba Keeping Secrets, které je od 26. října k dispozici na iTunes. V České republice Skye vystoupila několikrát, naposledy v roce 2007 okouzlila diváky na Sázavafestu.

Sky Edwards se narodila v roce 1974 v Londýně. S Morcheebou působila jako hlavní zpěvačka od poloviny 90. let, kdy se na jedné party potkala s bratry Godfreyovými, kteří kapelu zakládali. "Na závěr nahrávání poslední společné desky Charango, se Paul Godfrey rozhodl, že potřebuje od Morcheeby pauzu. Tak jsme se dohodli, že všichni budeme pracovat na sólových projektech a že se k sobě vrátíme později, odpočinuti a s novou energií. Ale už se tak nestalo. Všechny hezké věci mají svůj konec, a tak jsem se ocitla na sólové dráze," uvádí Skye na svém webu. 

Kromě samostatných koncertů zpívala i na několika charitativních vystoupeních. V roce 2008 spolupracovala s Marcem Collinem z francouzské formace Nouvelle Vague, který sestavil album ze známých filmových písní 80. let.

Skye
Skye