Film Michael Jackson's This Is It vydělal přes 100 milionů dolarů

Los Angeles - Hranici 100 milionů dolarů už ve světě překročily tržby za film o zesnulém „králi popu“ Michael Jackson's This Is It, konkrétně od premiéry 27. října. Na celém světě již snímek vydělal 144 milionů dolarů (téměř 2,5 miliardy korun), včetně 44 milionu dolarů, které získal z prodeje lístků v USA a Kanadě. Jedná se o více než dvojnásobek částky dosažené koncertním filmem Hannah Montana a Miley Cyrus: To nejlepší z obou světů, který byl trhákem roku 2008 a zároveň dosud nejúspěšnějším koncertním filmem. Vynesl celkem více než 70,6 milionu dolarů (asi 1,2 miliardy korun).

Mimo Severní Ameriku největší komerční zisk zaznamenal snímek This Is It zatím v Japonsku, Británii a Německu. Film This Is It byl sestříhán z materiálu, který vznikl během zkoušek na sérii londýnských koncertů, nedlouho před nečekanou smrtí Michaela Jacksona. Padesátiletý Jackson zemřel na předávkování léky 25. června.

Film byl v České republice poprvé představen 28. října, do českých kin vstoupil snímek o den později a na programu zde bude do 2. prosince. Za první víkend promítání ho v Česku zhlédlo 91 824 diváků, kteří za lístky utratili více než 11,9 milionu korun. Co do počtu diváků ho tak letos při prvním víkendu předstihl jen Harry Potter se 173 000 diváky a komedie Marie Poledňákové Líbáš jako bůh, jejíž návštěvnost vzápětí po premiéře činila 92 434 lidí.

This Is It
This Is It