Na Dětské notě vyhrála ukolébavka

Mladá Boleslav - Ukolébavka skladatelky Veroniky Andělové se stala vítězem 36. ročníku celostátní soutěže autorů písní pro děti Dětská nota. První místo získala u odborné poroty i u diváků v sále. Druhé místo u poroty, jejímž členem byla i populární zpěvačka Ewa Farna, získala píseň Ségra autorů Tomáše Pergla a Ondřeje Suchého, třetí skončila ZOO od Jana Steinsdörfera a Aleny Dobrovolné. Do soutěže se letos přihlásilo 42 autorů, finálové písně v podání sboru Paprsek vyjdou na CD a ve zpěvníku.

Děti na soutěži nejen zpívají, ale i tancují a celou show si i sami moderují. O ceně diváků se hlasuje tleskáním a křikem. Soutěže se letos účastnilo 54 písní od 42 autorů, což je více než loni, kdy se do soutěže přihlásilo 40 písní. Do finále postoupilo deset nejlepších písní, jež při koncertech prezentovaly děti z mladoboleslavského sboru Paprsek.

„Tohle je jediný dětský sbor, který prezentuje moderní a populární muziku. To je to, co mají děti nejradši,“ říká jeden z členů poroty, dramaturg a skladatel Maxmilián Wittman. 

Dětská nota se poprvé konala v roce 1974. Z původně místní soutěže skladatelů dětských písniček se přehlídka postupně vyvinula do současné soutěže. Účastní se jí autoři, kteří skládají i pro profesionální dospělé zpěváky. Za 36 let konání autorské přehlídky vzniklo 370 skladeb, od roku 2000 jsou na CD a vycházejí i zpěvníky, které některé základní školy využívají při výuce hudební výchovy.

Soutěž Dětská nota
Soutěž Dětská nota