Pink zve fanoušky v Česku do svého Funhouse

Praha – Americká zpěvačka Pink už několikrát prodlužovala své poslední turné k desce Funhouse. Skladby ze svého loňského alba i své největší hity zahraje i dnes večer na své koncertní zastávce v pražské O2 areně. Pink, která prohlásila, že jednou sesadí z trůnu Madonnu, patří k největším hvězdám současné scény světové populární hudby. V Česku vystoupí potřetí.

Naposledy českému publiku představila na konci roku 2006 písně z alba I'm Not Dead. Její vystoupení vedle rockově laděné popové hudby přineslo také odvázanou erotickou show, která zřejmě nebude chybět ani tentokrát. „Pink do svého vystoupení vkládá spoustu akčních, vizuálních prvků. Celá scéna je udělána výpravně, aby si kromě uší přišlo na své i oko,“ potvrzuje hudební publicista Vladimír Vlasák.

Pink, vlastním jménem Alecia Mooreová, v hudbě vystřídala mnoho stylů od hip hopu přes rock až po rhythm & blues. Začínala jako tanečnice v nočním baru a zpěvačka doprovodných vokálů v hiphopové kapele. První písničku složila ve 14 letech. Debutovala deskou Can't Take Me Home (2000).

Následující dalbum M!ssundaztood (2001) jí přineslo ještě větší úspěch po celém světě. V ostrých textech se Pink vypořádává se svými problémy, frustracemi a strachem. „Druhé album považuji za její nejlepší počin. Rozhodla se, že ho udělá po svém, údajně tak dlouho přesvědčovala skladatelku Lindu Perryovou, dokud ji nepomohla složit nějaké písničky,“ doplňuje Vlasák.

Na desce Try This (2003) se spojila s Timem Armstrongem, kytaristou známých punkerů Rancid. V roce 2006 se objevila zpátky na scéně s albem I’m Not Dead, jehož vydání předznamenala skladba Stupid Girl, v níž si dělala legraci z chování hvězd showbyznysu, skladbu Dear Mr. President zase adresovala Georgi Bushovi. Singl So What pak předznamenal zatím poslední nahrávku Pink z listopadu 2008 – Funhouse.