Favority Amerických hudebních cen jsou Jackson a Swiftová

Los Angeles - Horkými favority Amerických hudebních cen, které se budou předávat dnes v Los Angeles, jsou vycházející hvězda country hudby zpěvačka Taylor Swiftová a zesnulý král popu Michael Jackson. Slavnostní večer odstartuje vystoupení jeho sestry, zpěvačky Janet Jacksonové. Vystoupí také zpěvačky Alicia Keysová, Jennifer Lopezová nebo skupina Black Eyed Peas. Ceremoniál začíná v 15:00 místního času, tedy o naší půlnoci.

 

Jackson byl nominován v pěti kategoriích. Překonala ho už jen Swiftová, která získala šest nominací. Oba se utkají o titul umělce roku. Konkurovat jim v této prestižní kategorii budou ještě popová zpěvačka Lady Gaga, rapper Eminem a rocková kapela Kings of Leon.

Jackson byl mimo jiné nominován i nanejlepšího mužského interpreta a jeho deska Number Ones získala nominaci v kategoriích pop/rock a soul/R&B. Zpěvák za svůj život získal 22 Amerických hudebních cen, naposledy v kategorii umělec století v roce 2002.

Swiftová je nominována na nejlepší umělkynijak v kategorii pop/rock, tak v country. Její album Fearless se rovněž dočkalo nominace v obou kategoriích.

V kategoriipop/rock bude s Jacksonem soupeřit rapper Eminem, který zabodoval zároveň v kategorii rap/hip hop. V obou kategoriích ho bude reprezentovat i jeho album Relapse.

Zpěvačka Lady Gaga a kapela Kings of Leon získaly po třech nominacích, stejně jako hvězda R&B Beyoncé a uvězněný rapper T.I.

Nominovaní jsou vybíráni na základě oblíbenosti jejich písní v rádiích a prodejnosti desek. O vítězích rozhodují lidé v internetovém hlasování.

Eminem: Relapse
Eminem: Relapse