Rozsochaté Praze sluší tajuplnost

Praha - Unikátní spojení historie, nesmrtelných příběhů a umění, pro které je čas zanedbatelnou veličinou, to je výstava – Praha rozsochatá. Po několika úspěšných výstavách v Praze a na velvyslanectví ve Vídni budou sochy od 24. 11. 2009 až do února 2010 vystaveny ve vnitřních i venkovních prostorách galerie Hotelu Chvalská Tvrz v Praze 9 - Horních Počernicích. Současně s touto akcí zde proběhne výstava fotografií Václava Šebka a Petra Prokopa nazvaná Praha tajuplná.

Organizátorem a iniciátorem kulturně-společenské akce Praha rozsochatá je výtvarné sdružení Art-Kolegium, které již v minulosti realizovalo celou řadu obdobných projektů v Čechách i v zahraničí. „Chceme si touto jedinečnou akcí připomenout slávu a výjimečnost Prahy a dobu, kdy se v rudolfínském čase pyšnila titulem střed Evropy. Zábavnou a hmatatelnou formou chceme oživit postavy, které vzal čas. Vystavené sochy jsou plné hořkého smíchu, který se těm, co poslouchat chtějí, ozývá za zazděnými dveřmi tajemných katakomb, rozkládajících se jako pavučina pod dlažbou Prahy,“ uvádí sdružení Art-Kolegium.

Expozici soch vhodně doplňuje výstava fotografií Prahy Václava Šebka a Petra Prokopa, která je samostatným pohledem dvou autorů na město, jež má nezastupitelné místo nejen v evropské historii a jehož jedinečnou atmosféru potvrzují i slova obou tvůrců: „Fotografování kouzel a tajů Prahy můžete zasvětit celý život, a stejně nedokážete zachytit vše. Jiné světlo, jiný úhel pohledu, prostě každý záběr je neopakovatelný.“

Praha
Praha