Kapela Billy Talent ukázala svůj talet

Praha - Když do České republiky přijeli před dvěma lety, mnoho lidí je ještě neznalo. Tehdy tu vystupovali jako předskokani populární kapele My Chemical Romance. Při třetím vystoupení v Česku už zaplnili Tesla Arenu – jsou to punkrockoví chlapci vystupující pod názvem Billy Talent. V Praze vystoupili v sobotu 21. listopadu. O tom, že čtveřice Kanaďanů umí nabídnout potřebnou dávku energie a kvalitního punkrocku, přesvědčili Billy Talent tisíce fanoušků po celém světě. Do Prahy přijeli představit svoji celkem 4 desku, jednoduše nazvanou Billy Talent III.

„Je to jako starý rock´n´roll. Jo, tak to je, jsme přesvědčeni, že je to skvělá deska, trochu se v ní vracíme k začátkům. Každá písnička je vlastně úplně jiná, je to prostě rocknrollová deska,“ řekl zpěvák kapely Ben Kowalewicz.

„Deska hodně vypovídá o tom, jací jsme, kam jsme se dostali, souhlasím, že je určitě jiná než naše předchozí dvě desky,“ doplnil baskytarista Jon Gallant.

Billy Talent hrají od roku 1999, tehdy si ještě říkali Pezz a vydali také první album. Zvuk kombinují s punkem, hardcorem i popem. Hudebním mozkem kapely je kytarista Ian. „On vždycky vlastně vytvoří kostru písničky a my pak k tomu každý přidáme svůj kousek, až je hotové celé tělo. Ian je ale každopádně ten, který má jasnou vizi a dělá kapele zvuk,“ upřesnil Ben. 

Billy Talent jsou jako doma na evropských rockových festivalech. Třeba v Německu vyprodávají haly a jsou tu dokonce slavnější než Green Day. Na druhou stranu přiznávají, že si dokáží užít i komorní atmosféru, hlavně v USA, kdy občas naplní jen malý klub. „My si s takovými věcmi moc nelámeme hlavu, i když nám to samozřejmě dělá radost, že máme úspěch v zemích, jako je Německo nebo Kanada. Je to samozřejmě neuvěřitelné být v pozici jako lidé, muzikanti, na kterých jsme vyrostli a hráli jejich písničky,“ uzavřel rozhovor Jon.

Billy Talent
Billy Talent