Rammstein jsou tu pro všechny… a hoří

Praha – Německá kapela Rammstein má pověst výborné koncertní skupiny – díky show, v níž členové skupiny často mění převleky a nebojí se ani pyrotechnických efektů. Že Rammstein dovedou přivést publikum do varu, se čeští fanoušci naposledy přesvědčili v roce 2004. Dnes večer budou mít znovu příležitost na koncertě v O2 Areně, kde Rammstein představí své letošní album Liebe ist für alle da (Láska je tu pro všechny).

Pořadatelé slibují, že diváky čeká nevídaná světelná show. Plameny budou šlehat až do dvanácti metrů a hořet budou i samotní muzikanti. Rammstein tak dostojí své pověsti o velkolepých show, které nechají chladným málokoho. „Kromě laserů a stroboskopů pódium ozáří pyrotechnické efekty, ohňostroje, ohňopády a odehrávat se tam budou speciální efekty s vodou či pěnou,“ potvrdil mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.


Video Rammstein koncertují v Česku
video

Rammstein koncertují v Česku

Kapela Rammstein vznikla na počátku 90. let. Všichni její členové pocházejí z východního Německa – frontman a zpěvák Till Lindemann, klávesista Christian „Flake“ Lorenz, bubeník Christoph „Doom“ Schneider, baskytarista Oliver Riedel a kytaristi Richard S. Kruspe-Bernstein a Paul Henry Landers.

Úspěšní a především známí i za hranicemi Německa začali být Rammstein poté, co slavný americký režisér David Lynch zařadil jejich skladby na soundtrack ke svému filmu Lost Highway. Debut s názvem Herzeleid vydala kapela v roce 1995, celkem má na svém kontě šest studiových nahrávek.

Rammstein rádi kombinují v hudbě protiklady. Od začátku hrají tvrdý a úderný metalový rock, který je ale výrazně ovlivněný taneční hudbou. V jejich hudbě se na jednu stranu mísí tvrdost teutonských rytířů, texty jsou však o vztazích mezi lidmi a lásce. Pověst kontroverzní kapely potvrzují často výběrem témat – v hitu Mein Teil například zpracovali případ kanibala Armina Meiwese. Na novém albu zase využili případ Rakušana Josefa Fritzla, který ve sklepení věznil a zneužíval svou dceru Elisabeth.


V České republice hráli Rammstein už několikrát. O jejich popularitě svědčí i to, že vstupenky na dnešní vystoupení byly beznadějně vyprodány během několika hodin. Fanoušci ale nemusí zoufat – Rammstein se do Česka opět vrátí, vystoupí 13. března příštího roku v Ostravě.