Pětistá Noc s Andělem - oslava před Finále Grande

Praha – Sobotní noc patří pětistému a předposlednímu vydání pořadu Noc s Andělem (od 20:00 do půlnoci). Popřát přijdou osobnosti z oborů hudby, divadla, písemnictví, adrenalinového světa, sportu, životní poezie i praxe, hudební tělesa, soubory, sólisté i sbory napříč časem a generacemi. Hosty budou Marián Labuda, Dagmar a Václav Havlovi, Bolek Polívka, Karel Šíp nebo Tereza Kostková. Na diváky čeká rozsáhlá koláž živých vystoupení a záznamů, postřehy, glosy, živá hudba a také zpívaná návštěva hvězd přímo z oběžné dráhy: Lucie Bílá, Karel Gott, Hana Hegerová, Aneta Langerová. Po půlnoci se nekončí, naopak přijde Best Of…

Jubilejní pořad bude mít čtyři části. V první se diváci setkají se speciálním 500. hostem – hercem Mariánem Labudou. Druhá část bude patřit originální rekapitulaci jedenácti let Noci s Andělem, ve které si diváci připomenou historii pořadu, nejvýznamnější hosty a klíčové okamžiky přímých přenosů.

Třetí část nabídne jedinečný koncert v přímém přenosu. Petr Malásek doprovodí Karla Gotta, Lucii Bílou, Hanu Hegerovou, zazpívá i Aneta Langerová. Pro poslední část přenosu je připraven hodinový sestřih, v němž se objeví zejména zahraniční hosté (Glen Hansard, Suzanne Vega, The Frames, skupina Nazareth, Carl Palmer, David Krakauer a další).

0Za jedenáct let pořad navštívilo 2500 hostů, prvními byli 1. září 1999 Richard Müller, Petr Hapka a Bára Štěpánová. Noc s Andělem končí letošním silvestrovským vysíláním, na které autorský tým pořadu chystá Finále Grande. Moderátor Pavel Anděl z ČT nezmizí, dál bude spolupracovat na pořadu Musicblok.

Ve stejný den (v sobotu), na stejné stanici (ČT2) a ve stejném vysílacím čase (po 23:00 hod.) nahradí v roce 2010 Noc s Andělem dva nové pořady - Hotel Insomnia a Pozdní sběr, které naváží na vše dobré, co vzniklo v týmu Pavla Anděla a „četaře“ Jana Kratochvíla. Oba pořady jsou primárně určeny mladšímu publiku a budou věnovat větší pozornost alternativní produkci.

V Hotelu Insomnia se budou setkávat pozoruhodné postavy, vystupovat zajímavé kapely a věčně bdící recepční pro diváky chystá noční menu z toho nejvýraznějšího, co jej v poslední době zaujalo. Ale v hotelových pokojích si mezitím hosté budou žít svým vlastním, mysteriózním životem… „Každou druhou sobotu budou s diváky v živém vysílání překonávat půlnoční nespavost hudebníci všech stylů a žánrů, navíc se během půldruhé hodiny můžete těšit na plejádu více či méně vtipných hostů a zajímavých témat. Nebude chybět Totální hitparáda, která vám pomůže se zorientovat i v těch nejpodivnějších událostech posledních týdnů,“ zvou do Hotelu Insomnia tvůrci pořadu, jehož moderátorem bude Jiří Havelka.

Čtrnáctideník Pozdní sběr bude zaměřený na diváka – milovníka kultury a kulturního dění u nás, bez ohledu na žánr. Osobitá moderátorka Hana Šimková bude v přímém přenosu degustovat s diváky umělecké počiny. Hlavními hosty prvního vydání budou Jakub Prachař a Vojta Dyk, kteří se rozhodli vytvořit divadelní útvar v pravdě zvláštní - „trucmuzikál“ Pornohvězdy! Jejich dalším počinem je trvale beznadějně vyprodané představení inspirované francouzským cirkusem La Putyka. Pánové jsou zároveň členy úspěšné skupiny Nightwork, která bude celou dobu zpříjemňovat konzumaci Pozdního sběru. Vhod přijde jistě přehled akcí na dalších čtrnáct dní a reportáže z výstav, koncertů, představení, performancí a happeningů, které hýbou světem českého umění. Pozdní sběr je netradiční pořad, který nechá své hosty skoro vždy domluvit.

Noc s Andělem
Noc s Andělem
Více fotek
  • Noc s Andělem autor: ČT, zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/3/254/25400.jpg
  • Režisér Jiří Havelka autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/5/482/48196.jpg
  • La Putyka zdroj: La Fabrika http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1108/110743.jpg