Den pro dětskou knihu je dnem nejen pro děti

Praha – Ve 150 veřejných knihovnách dnes vyhlásili Den pro dětskou knihu, který je věnován především propagaci knih pro děti a čtení. Jednou z hlavních atrakcí je předvánoční prodej knížek, s jejichž výběrem návštěvníkům poradí knihovníci i knihkupci. Akci, která se s úspěchem koná už třetí rok, vyhlásil Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR.

Ve Dnu pro dětskou knihu jde sice především o knihu, ale knihovny projekt podporují i dalšími zajímavými akcemi – výstavami výtvarných prací na základě četby, znalostními soutěžemi nebo dětskými divadelními představeními.

Cílem je netradičním způsobem oslovit děti a jejich rodiče a přesvědčit je, že v knihovnách se o knihách pro děti – a nejen o nich – mohou ledacos dozvědět. 


Vybrané akce knihoven:

Národní knihovna ČR - 60 let na křídlech Albatrosu - jubilejní prodejní výstava k 60. výročí založení nejstaršího a největšího nakladatelství dětské knihy v ČR spojená s akcemi pro děti zejména o adventních nedělích.

Městská knihovna Praha - beseda s J. F. Palmem o knize Tadeáš a hradní tajemství; Kvak a Žbluňk a Putování za betlémskou hvězdou - divadelní představení; Knihovna pod stromeček - dárková čtenářská legitimace do MKP.

Městská knihovna Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem - Slavojská kuchařka s pohádkovou příchutí aneb Královédvorská minikuchařka; prodej knih z Albatrosu.

Městská knihovna Česká Lípa - Akce Peklo v knihovně: v gotickém sklepení bude stylizované peklo se samotným Luciferem, po budově potkáte čerty…

Městská knihovna Horažďovice - Autogramiáda: Petra Braunová, Martina Drijverová, Ondřej Fibich, Miroslava Kuntzmannová, Květa Bodolová, Vojtěch Otčenášek, Lenka Procházková.

Přehled akcí ve všech 150 knihovnách najdete zde.

Den pro dětskou knihu 2009
Zdroj: Národní knihovna