Jak černá princezna políbila zeleného žabáka

Praha - Studia Walta Disneyho připravila na letošní Vánoce muzikál Princezna a žabák. Svůj hlas snímku propůjčila mimo jiné slavná moderátorka Oprah Winfrey. Do amerických kin vstupují Princezna a žabák 11. prosince, v Česku má film premiéru na druhý svátek vánoční. Po delší době se Disneyho animátoři vrátili ke klasickým pohádkám bratří Grimmů a mnohokrát adaptovanému Žabímu princi. Příběhu ale tentokrát dodali akční zápletku i výrazné poselství - hlavní hrdinka nejnovější disneyovky je totiž poprvé v historii slavného studia černoška a snímek variací na americký sen dneška.

„Princezna Tiana je velmi nezávislá, inteligentní a ambiciózní mladá žena, která se nenechá ničím odradit. Dělat na animovaném filmu je krásná práce, moc jsem si to užila. Jako herečce mi taková zkušenost může jen pomoct, protože najednou se nemohu vyjadřovat vlastním tělem,“ prohlásila ke své spolupráci na filmu herečka Anika Noni Rose.

„Pracovat pro Disneyho je pro každého herce velká výzva, která se neodmítá, a spolupracovat na pohádce má samozřejmě také svůj půvab. Přinášíte lidem krásná sdělení zvěčněná v Disneyho formátu,“ dodává herec Terrence Howard.

Děj pohádky se odehrává v kulisách francouzské čtvrti New Orleansu a temné síly se nachází v bažinách Louisiany mezi domorodci praktikujícími voodoo. Princezna a žabák má být velkolepým comebackem klasické disneyovské animace. A to přesto, že hollywoodská „továrna na sny“ nedávno ohlásila, že do kin už bude posílat jen trojrozměrné snímky.

Princezna a žabák
Princezna a žabák
Více fotek
  • Princezna a žabák zdroj: Falcon http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1271/127100.jpg
  • Princezna a žabák zdroj: Falcon http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1272/127105.jpg
  • Princezna a žabák zdroj: Falcon http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1271/127092.jpg