Film o Jacksonovi vyjde v lednu na DVD

New York - Film This Is It, který je záznamem příprav zesnulého zpěváka Michaela Jacksona na nikdy neuskutečněnou sérii koncertů, se v českých kinech promítá do 2. prosince. Jacksonovi fanoušci, kteří na snímek o popovém králi nestačí zajít, ale nemusí zoufat. This Is It vyjde 26. ledna také na DVD. Obsahovat bude dva dokumenty.  

Snímek This Is It poskytuje pohled na umělcovu kariéru a jeho součástí jsou také rozhovory s některými z Jacksonových nejbližších přátel a spolupracovníků. Jeden z producentů, hudební ředitel Michael Bearden, označil práci na filmu za hořkosladký projekt, který světu umožní spatřit Jacksonův triumf.

Film This Is It byl slavnostně uveden do kin při premiéře v několika městech 27. října. Původně se měl promítat pouze 14 dní, jeho distribuce ale byla prodloužena až do začátku prosince. Tržby přesáhly hranici sta milionů dolarů, což je vůbec nejlepší výsledek v žánru koncertního filmu. Původní odhady před uvedením snímku do kin mluvily dokonce o 300 až 400 milionech dolarů, které by film o Jacksonovi mohl vydělat.

Michaela Jacksona měl kromě filmu na podzim připomenout také velkolepý koncert s názvem Královské sbohem králi popu. Show u rakouského zámku Schönbrunn organizátoři ale nakonec zrušili poté, co se jim nepodařilo zajistit účast avizovaných hudebních hvězd. Prý dočasně, uspořádat by koncert chtěli v létě v Londýně.