Kapela Tata Bojs a Ahn Trio vzpomínaly na listopad

Praha - Kapela Tata Bojs s klasickým dívčím korejským triem Ahn Trio loni odehrála úspěšné Smetana tour, letos si společné účinkování zopakovali při turné nazvaném ReTour 09 - Remember November. Ahn Trio tvoří sestry Angela, Lucia a Maria Ahnovy. Pochází z Koreje a působí v USA. Za sebou mají stovky koncertů po celém světě.

Turné začalo 21. listopadu v Pardubicích, kde si kapela z pražské Hanspaulky přizvala na pódium hosta - v kostýmu skladatele Mozarta - Jiřího Hradila, který zahrál na klávesové nástroje. Dopředu nebylo jasné, kdo s kapelou vystoupí. Fanoušci mohli na internetu tipovat ze čtyř interpretů. ReTour 09 - Remember Novemeber pokračovalo v Novém Jičíně, Brně, Bratislavě a 29. listopadu bylo zakončeno v Praze.

„Myslím, že se turné opravdu povedlo. Zase po dlouhé době jsme si s holkami zahráli a moc se nám to všem líbilo. Možná to bylo o něco energičtější než turné loňské. Minule to bylo více komorní, tentokrát jsme tam měli vzácného hosta, W. A. Mozarta, samozřejmě v převlečení, se kterým jsme zahráli takový brutálnější set. Bylo to všechno více rockové, i holkám se to líbilo. Jsme z toho trochu unavení, ale vnitřně moc spokojení,“ zhodnotil turné Milan Cais v rozhovoru pro ČT24.

„Hlavní rozdíl od našich jiných koncertů byl, že používáme akustické nástroje, a taky mě to velmi baví. Je to zase jiný pocit, než když hrajeme elektronicky,“ doplnil Mardoša. 

Hosté pořadu Události v kultuře ČT24 dále v rozhovoru prozradili, že by rádi uskutečnili i korejské turné, což ovšem záleží na vytvoření širšího anglického repertoáru. Jako bonbónek si Tata Bojs do repertoáru zařadili i jednu píseň v korejštině.

Ahn Trio
Ahn Trio