Pet Shop Boys v Praze: Kostky na jevišti, hlavách i v šatně

Praha - S velkou show i hvězdnými manýry míří do České republiky britské popové duo Pet Shop Boys, které vystoupí ve čtvrtek v pražské Tesla Aréně. Neil Tennant a Christopher Lowe, kteří prosluli experimenty s elektronickou hudbou a syntetizátory, ale i texty plnými hořké ironie a sarkasmů, se představí bez předkapely. V Praze koncertovali Pet Shop Boys již několikrát, poprvé v roce 1991.

Během turné zavítali Pet Shop Boys v úterý do Bratislavy, kde upoutali návštěvníky produkcí s desítkami kostek na jevišti i hlavách, tancujícími dvojčaty a především pestrobarevnou téměř dvouhodinovou show s největšími hity, mezi které patří West End Girls, It's A Sin, Always On My Mind, Suburbia, Domino Dancing, Being Boring nebo Go West.

Dvojice na turné zpívá i skladby jiných skupin, posluchači v Praze se tak možná dočkají také Viva La Vida od Coldplay. Zazní i skladby z jejich posledního alba Yes, nejspíše také singl s názvem Love Etc.

Místo svého ubytování v Praze Pet Shop Boys tají, tradičně si ho zařizují sami. Netají se ale řadou požadavků na pořadatele koncertu. Například všichni pomocníci a pracovníci haly mají přísný zákaz ptát se na autogramy a suvenýry od členů kapely. Mezi hvězdné manýry lze zařadit požadavek na 100 kilogramů ledu v kostkách z pitné vody. Pet Shop Boys si přivezou vlastní kuchaře, ale potraviny nakoupí v Praze. Vyžádali si kontakt na nejlepší prádelnu, protože kostýmy denně perou.

Pet Shop Boys vznikli už v roce 1981. Neil Tennant a Christopher Lowe, kteří se údajně náhodou setkali v obchodě s elektronikou, se dostali do čela britské hitparády hned svým prvním singlem West End Girls a během následujících let svůj úspěch s dalšími písněmi několikrát zopakovali. Dosud Pet Shop Boys prodali 100 milionů svých nahrávek, jen ve Velké Británii měli 42 singlů v Top 30 a 22 hitů v první desítce - z toho čtyři z nich dosáhly až na vrchol. První album s názvem Please vydali v roce 1986, poslední desáté Yes letos.

Pet Shop Boys
Pet Shop Boys
Více fotek
  • Pet Shop Boys zdroj: www.petshopboys.co.uk http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1277/127680.jpg
  • Pet Shop Boys (Londýn 2009) zdroj: www.petshopboys.co.uk http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1277/127679.jpg