ČT vyrobí v roce 2010 rekordní počet seriálů i večerníčků

Praha - Finanční krize, která se dotýká i České televize, její výrobu neomezí. Naopak, v příštím roce vznikne rekordní počet pořadů. Diváci se mohou těšit na desítku seriálů hraných a dvacet večerníčkových. Někde přidat znamená jinde ubrat - oproti letošnímu roku vznikne méně pohádek, ale Česká televize slibuje, že dětští diváci ochuzeni nebudou. Pohádky jim vynahradí výroba jiných pořadů pro ně určených.

V roce 2010 bude ve výrobě deset seriálů, z toho osm v pražském studiu, jeden v Brně a jeden v Ostravě. Se Slovenskou televizí natáčí Česká televize sedmidílnou Kriminálku Staré Město. Dětské diváky uspokojí seriál V síti ztraceného času, který je realizačně i finančně velmi náročný kvůli použité trikové technologii. Tento seriál bude tak trochu náhradou za pohádky, kterých letos vznikne méně.

Přesto se s pohádkami ve výrobním plánu na rok 2010 počítá, stejně jako s nedělní solitérní dramatikou, a to přesto, že vznikne tolik seriálů. Rekordní bude v příštím roce i výroba večerníčků. Česká televize v roce 2010 vyrábí 20 večerníčkových seriálů neboli celkem 209 pohádek na dobrou noc. Vzniknou jak úplně nové tituly, tak i pokračování těch už úspěšných.

Celkový rekord zřejmě padne i v distribučních koprodukcích České televize. V současné době je jasné, že v roce 2010 bude rozpracováno třicet titulů, kde jsou i filmy pro děti a celou rodinu či dokumentární distribuční filmy. A protože se do kin opět vrací velké dokumenty, Česká televize bude spolupracovat i na nich.