Lucerna Music Bar rozjíždí Electronic Beats Recommends

Praha - V Lucerna Music Baru dnes vystoupí dánští The Asteroid Galaxy Tour, tedy kapela, jejíž hvězda stoupá netradičně rychlým způsobem. Dánské duo spolu s dalšími členy kapely vystoupí v rámci mezinárodního hudebního programu Electronic Beats, jež Čechům v posledních třech letech nabídl například koncerty The Prodigy, Róisín Murphy nebo The Orb. Klubová noc pod názvem Electronic Beats Recommends uvede kromě The Asteroid Galaxy Tour ještě berlínské Modeselektor s Pfadfinderei a české The Fakes.

Pod názvem The Asteroids Galaxy Tour se skrývá především zmíněná Mette Lindberg a skladatel, textař a producent Lars Iversen. Pokud však vystupují živě, jedná se o vícečlennou kapelu, v níž nechybí dechové nástroje, kytara, klávesy a bubny. V Lucerna Music Baru se představí v počtu šesti lidí. Kapela, která vznikla teprve v roce 2008 v Kodani, vydala svůj první singl 'The Sun Ain’t Shining No More' minulý rok v září. Druhý singl 'Around the Bend' zněl ještě před oficiálním vydáním v prosinci 2008 v reklamě na Apple iPod touch, což kapelu velmi rychle katapultovalo mezi světové hudební objevy.

Před vydáním prvního alba 'Fruit' – letos v září v Evropě a o měsíc později ve Spojených státech – stihli The Asteroids Galaxy Tour řadu koncertů, a to i v rámci letních hudebních festivalů. Duo Lindbert a Iversen bylo také hostem hudební show BBC, stejně jako přijalo pozvání několika dalších evropských televizních stanic. Komerční úspěch zaznamenali i na australském kontinentě, kde si jejich skladbu 'The Golden Age' vybral největší řetězec obchodních domů Myer pro letošní letní kampaň.

„Hrajeme stoprocentně naživo, máme dobré písničky, baví nás to a rádi se dělíme s každým, kdo o to stojí,“ dodávají The Asteroids Galaxy Tour. Pražský Lucerna Music Bar otevře ve 20 hodin, program začnou The Fakes, navážou Modeselektor a večer uzavřou právě The Asteroids Galaxy Tour. Ti v rámci turné Electronic Beats Recommends pojedou z Vídně do Prahy, dále pak zahrají v Kolíně nad Rýnem, Mnichově, Berlíně a Hamburku.

Mette Lindberg
Mette Lindberg
Více fotek
  • Mette Lindberg zdroj: 4press http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1286/128501.jpg
  • The Asteroid Galaxy Tour autor: ČT24, zdroj: 4press http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1286/128502.jpg